Uprzejmie informujemy, że Zarząd Województwa Mazowieckiego uchwałą z dnia 19 stycznia 2026 r. zatwierdził wynik oceny złożonego przez IBPRS-PIB wniosku o dofinansowanie.
W wyniku niezależnej oceny projektu dokonanej przez członków komisji oceny projektów (KOP) projekt CADC – Centrum Rozwoju Zastosowań Konopi uzyskał pozytywną ocenę w kryteriach dostępu i kryteriach merytorycznych ogólnych i został wybrany do dofinansowania.
Rola IBPRS-PIB w zarządzaniu projektem obejmmie zadania badawcze związane z oceną jakości i bezpieczeństwa komponentów technologicznych wdrażanych w ramach projektu. Instytut weźmie udział w opracowywaniu dokumentacji technicznej oraz wsparciu merytorycznym w zakresie innowacyjnych rozwiązań przemysłowych. IBPRS-PIB odpowiedzialny będzie za obszary badań dotyczące żywności, rolnictwa i ziela konopi innych niż włókniste. WUM będzie prowadzić działania związane z badaniami medycznymi, analizą danych biomedycznych oraz oceną skutków zdrowotnych. Odpowiada za zadania edukacyjne i popularyzatorskie. Wszystkie podejmowane działania będą zgodne z zasadami równości, przejrzystości i wspólnej odpowiedzialności za osiągnięcie celów i wskaźników projektu.
