tel. +48 22 606 36 00 ibprs@ibprs.pl
  • English

Jak wygląda życie zawodowe po studiach biologicznych lub biotechnologicznych? Jakie kompetencje są dziś najbardziej poszukiwane przez pracodawców? A może czas się przebranżowić?

Na te i inne pytania próbowaliśmy odpowiadać podczas czwartej edycji RYKu – dorocznego spotkania studentów SGGW z absolwentami i ekspertami reprezentującymi różnorodne ścieżki kariery w naukach przyrodniczych. Podczas prezentacji omówiono narzędzia oraz techniki wspierające planowanie i rozwój kariery.

Niezwykle ciekawy materiał do dyskusji zaprezentowali sami studenci odpowiadając na pytania: Jakiej pracy nie chcesz? i Jaka jest Twoja praca marzeń? Wśród najczęściej wybranych odpowiedzi na pytanie „Jakiej pracy nie chcesz?” pojawiły się: Stresującej, Nudnej, Monotonnej i w Korporacji. Natomiast najbardziej pożądana jest praca: w LAB-ie, dobrze płatna, zmieniająca świat i hybrydowa.

W panelu dyskusyjnym uczestniczyli:

  • dr Magdalena Górecka – Instytut Biochemii i Biofizyki PAN
  • dr Piotr Grochowski – KAWA.SKA sp. z o.o.
  • dr Katarzyna Kolczyńska – Matysiak – Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN
  • dr Izabela Serafińska – Wytwórnia Surowic i Szczepionek BIOMED sp. z o.o.
  • Katarzyna Zalejska – Head of Quality Control, RezonBio
  • dr Agata Żak-Kułakowicz – Instytut Biotechnologii Przemysły Rolno-Spożywczego, PIB

IBPRS-PIB jest partnerem wydarzenia na zaproszenie Sektorowej Rady ds. Kompetencji Life Sciences (która to wspiera rozwój i dopasowanie kompetencji do potrzeb sektora).

Tegoroczną edycję poprowadziły:
– Agata Qanadilo, Employer Brand and Recruitment Marketing Manager oraz Katarzyna Zaremba, Talent Acquisition Lead AstraZeneca
– Prof. dr hab. Marcin Filipecki, SGGW oraz Członek Rady Sektorowej ds. Kompetencji Life Sciences

IBPRS-PIB reprezentowała delegacja w składzie:

  • dr Agata Żak-Kułakowicz,
  • mgr inż. Agnieszka Zapaśnik
  • dr Grzegorz Adach

Fotoreportaż i program wydarzenia poniżej: