Tu jesteś:  

1-4  czerwca 2016 roku - XXXVII Konferencja w Krynicy Morskiej na temat: „Kontrola jakości w obrocie i przetwórstwie ziarna zbóż”

 

   W Krynicy Morskiej w hotelu Continental odbyła się kolejna konferencja zorganizowana przez Zakład Przetwórstwa Zbóż i Piekarstwa Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego im. Prof. Wacława Dąbrowskiego. Podstawowym celem konferencji było zaprezentowanie wyników badań naukowych, które mogą być wykorzystane w przedsiębiorstwach branży zbożowo-młynarskiej i piekarskiej jak również przybliżenie przemysłu do nauki i nauki do przemysłu.

     W konferencji uczestniczyło 86 osób. Zaproszeni wykładowcy z pięciu jednostek naukowych, przedstawiciele przemysłu oraz pracownicy Zakładu Przetwórstwa Zbóż i Piekarstwa IBPRS wygłosili 22 referaty. Konferencji towarzyszyła oferta wystawiennicza dziewięciu firm krajowych i zagranicznych, działających dla potrzeb przemysłu zbożowo-młynarskiego i piekarskiego.

     Konferencję otworzyła Pani Dyrektor dr hab. Renata Jędrzejczak, prof. IBPRS a całość tradycyjnie prowadził mgr inż. Wojciech Górniak - kierownik Zakładu Przetwórstwa Zbóż i Piekarstwa IBPRS. Główna tematyka konferencji dotyczyła kontroli jakości technologicznej jak i zdrowotnej ziarna zbóż w produkcji, przechowywaniu, obrocie jak i w przetwórstwie. Przedstawiono również referaty dotyczące kierunków zagospodarowania ziarna zbóż i otrąb, znakowania mąki i pieczywa, spożycia pieczywa oraz omówiono sytuację na krajowym i światowym rynku pszenicy.

 

6-8 czerwca 2016 roku - XXIV Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Postępy w technologii tłuszczów roślinnych"

 

PODSUMOWANIE XXIV MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ

"POSTĘPY W TECHNOLOGII TŁUSZCZÓW ROŚLINNYCH"

24TH INTERNATIONAL SCIENTIFIC CONFERENCE "PROGRESS IN TECHNOLOGY OF VEGETABLE FATS"

 

     W dniach 06-08 czerwca 2016 r. w Zamku Gniew odbyła się kolejna, zorganizowana przez  Zakład Technologii Mięsa i Tłuszczu IBPRS, XXIV Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Postępy w technologii tłuszczów roślinnych". Konferencję, tradycyjnie od wielu lat, prowadził dr hab. inż. Stanisław Ptasznik, prof. IBPRS, dawniej IPMIT a obecnie IBPRS.  Konferencję otworzyła Pani Dyrektor Instytutu dr hab. inż. Renata Jędrzejczak, prof. IBPRS.

 

copyright © ibprs.pl | projekt graficzny: Kinga Wesołowska, wdrożenie i wykonanie: synermedia.pl & inventor-factory.pl

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.